Відмінна якість за доступною ціною!

HD камери відеонагляду

HDCVI камери відеоспостереження Dahua

Особливості вибору та застосування HD відеокамер

У камер відеоспостереження є багато різних характеристик. На перший погляд не фахівцю в них доволі складно розібратися. Але для практичного застосування при виборі HD відеокамери пересічному споживачу знадобляться далеко не всі технічні дані. Розберемо уважніше самі важливі з них:

  • Бренд;
  • Роздільна здатність;
  • Фокусна відстань об'єктива;
  • Кліматичне виконання;
  • Відстань передачі сигналу;
  • Потужність ІЧ підсвітки;
  • Характеристики електричного живлення;
  • Ціна.

Бренд! Чому ім'я виробника настільке важливе при виборі камер відеонагляду? Річ у тім, що 98% вітчизняного ринку обладнання для відеоспостереження займають китайські виробники. "Китай", як відомо, буває якісний, а буває, м'яко кажучи, не дуже якісний. Фахівці з встановлення систем відеоспостереження роками підбирають для роботи надійну техніку. В результаті такого відбору в арсеналі будь-якої серйозної компанії є обладнання одного або декількох виробників, яке добре себе зарекомендувало в експлуатації. Для нас це продукція фірм Dahua Technology та Hikvision. Нам цікаво та вигідно встановлювати це обладнання. Воно має чудові експлуатаційні характеристики. Лінійки товарів постійно оновлюються та вдосконалюються. І саме головне - ця техніка майже не потребує сервісу.

 Роздільна здатність. Перше питання, яке задає досвідчений фахівець з відеонагляду потенційному клієнту, це: "Що, та з якою якістю, ви хочете бачити?" Отримавши відповідь на це питання, фахівець підбирає камери відеонагляду за технічними характеристиками. В першу чергу за роздільною здатністю матриці та фокусною відстанню об'єктива.
Матриця відеокамери - це кремнієва пластина, поділена на сектори (пікселі). Чим більше цих секторів при заданному розмірі матриці, тим більша її роздільна здатність, і тим якіснішим буде зображення. Чим більший розмір матриці при заданній фокусній відстані об'єктива, тим більшу ділянку території буде видно на моніторі. Зараз в HD відеоспостереженні масово використовуються камери з роздільною здатністю від 720р (1 Мегапіксель) до 4К (8 Мегапікселей).
Фокусна відстань об'єктива задає сектор огляду для камери. Зі зменшенням фокусної відстанні кут огляду збільшується, відповідно збільшується і розмір ділянки, за якою спостерігають. Для спостереження ділянок великого розміру слід вибирати камери з фокусною відстанню об'єктива 2,8 або 3,6 міліметри. Для більш детального нагляду за меншими ділянками вибирають камери з фокусом об'єктива від 6 мм та вище. Якщо умови вимагають підбору кута огляду на місці, то використовують камери з об'ективом, який можна регулювати - варіофокалом, або роботизовані камери, в яких фокусна відстань регулюється віддалено.

Варіофокальний та монофокальний об'єктиви камери відеоспостереження - зображення

 З кліматичним виконанням повинно бути все більш-менш зрозуміло. Вуличні камери, які ми інсталюємо, виконані з дотриманням стандарту IP67. Цей стандарт передбачає, зокрема, захищенність електроніки та оптики камери від вологи (дощу) та пилу. Температура експлуатації встановлюється в межах від -30 до + 50 градусів по Цельсію. Відносно камер для внутрішньої експлуатації, то достатньо виконання по IP66 та таких самих температурних показників.

Відстані передачі hdcvi сигналу - зображення

 Відстань, на яку HDCVI відеокамера може передати сигнал до системи реєстрації, напряму залежить від роздільної здатності камери та якості коаксіального або UTP кабелю. Камери з роздільною здатністю 720р (1МП) можуть без втрати якості передавати сигнал на відстань 1200 метрів по кабелю RK-75-3, та на 450 метрів по мідному UTP кабелю 5-ї категорії. З зростанням роздільної здатності відстань передачі зменьшується, і для камер 4К вона складає 700 метрів для коаксіалу, та 300 метрів для звитої пари. Для дотримання цих характеристик слід особливо прискіпливо підходити до вибору кабелю. Коаксіал слід вибирати лише конкретних марок, виконаних з чистої міді, з стандартизованою товщиною центральної жили, якісним діелектриком, та певною щільністю зовнішнього заплетення. UTP слід використовувати теж бажано мідній з поперечним перетином жил від 0,51 мм квадратних.

Від потужності ІЧ підсвітки залежить, наскільки добре відеокамера буде бачити вночі. В характеристиках цей пункт позначається в метрах. Слід зауважити, що китайські виробники в характеристиках дещо хитрують, і реальна відстань, на яку діє підсвітка, дещо менша, ніж вказано в специфікації. У більшості стандартних камер підсвітка діє від 15 до 30 метрів. Більш потужні камери мають підсвітку 50-80 метрів. У роботизованих поворотних камер відеонагляду підсвітка розрахована на 100-метрову та білші відстані.
Характеристики живлення камер відеоспостереження позначаються в Вольтах - напруга, Амперах - струм, та Ваттах - потужність. По цим характеристикам при проектуванні відеосистеми підбирається необхідне джерело живлення відеокамер. В цьому аспекті системи бажано мати запас 15-20 відсотків.
Ціна має значення та також напряму залежить від роздільної здатності HD відеокамери, від потужності ІЧ підсвітки, якості матриці та матеріалу корпусу. Слід розуміти, що роздільна здатність від 1080р - це вже дуже якісне зображення, а 4К взагалі "Коламбія Пікчерс". Для вирішення більшості стандартних задач цілком вистачить якості 720р - 1080р.  

Приємним бонусом технології HDCVI є також можливість передавати по одному кабелю чотири різних сигнали. Це відеосигнал, двосторонній сигнал аудіоканалу, сигнали управління для роботизованних камер або камер з моторизованим об'єктивом, та сигнал живлення відеокамери по технології PoC. За більш детальною інформацією звертайтесь до наших фахівців.

© Copyright 2018 Відеоспостереження Київ - всі права захищені