Відеореєстратори Dahua

Професійні реєстратори для систем відеоспостереження

XVR Dahua

Принцип роботи, вибір, та застосування відеореєстраторів

Перед тим, як придбати відеореєстратор для системи відеонагляду, бажано зрозуміти, як працює цей технічний пристрій, з чого він складається, та за якими характеристиками реєстратори поділяються на основні категорії.
Цифровий відеореєстратор – це один з різновидів приладів реєстрації відеосигналу в системах відеоспостереження, наразі самий популярний та практичний. Призначенням відеореєстратора є:

  • Прийняти сигнал від відеокамер;
  • Записати цей сигнал на жорсткий диск згідно з запрограмованим алгоритмом;
  • Видати сигнал на відеовихід для подальшого відображення на моніторі;
  • Обробити та видати відеосигнал на мережевий вихід для подальшої передачі в мережу Інтернет.

Конструктивно реєстратор складається з декількох основних частин. В середині металевого або пластикового корпусу з вмонтованими коннекторами розміщена електронна плата та кулер охолодження відеопроцессора. Майже все вільне місце в корпусі зарезервоване під один або декілька жорстких дисків, які купуються окремо та монтуються в корпус на завершальному етапі інсталяції відеосистеми, під час наладки.
За форматом відеосигналу сучасні відеорегістратори Dahua поділяються на дві основні категорії: NVR (для IP камер) та XVR – універсальні, здатні обробляти аналоговий CVBS відеосигнал, аналогові сигнали всіх HD форматів та цифровий сигнал мережевих камер. Про XVR і піде далі мова. 
Основна характеристика – це кількість відеоканалів, на яку розрахований реєстратор. Візуально це можливо визначити по кількості BNC конекторів, розміщених на задній панелі. Слід зауважити, що XVR додатково до аналогового сигналу може обробити цифровий сигнал від декількох IP камер, які через роутер під’єднують до штатного роз’єму RJ45. 

Конструкція відеореєстратора - фотографія

Кількість та роздільна здатність основних аналогових та додаткових мережевих камер, які здатен обробити відеопроцессор, вказується в технічних характеристиках пристрою. При від’єднанні аналогової відеокамери, відеоканал можливо заповнити сигналом з додаткової мережевої камери.
Обсяг відеозаписів або, як ще кажуть, глибина архіву відеозаписів, залежить від декількох чинників: 

  • Кількість та місткість встановлених жорстких дисків;
  • Налаштування алгоритму запису інформації при налагоджувальних роботах;
  • Ситуація на об’єкті спостереження;
  • І самий вагомий чинник – це роздільна здатність відеокамер, які можна підключити.
Інтерфейси відеореєстратора - фотографія

Управління та програмування в різних моделях реєстраторів виконується по різному. Найпоширеніший спосіб – це управління та програмування за допомогою звичайної комп’ютерної мишки. Мишка вмикається у пристрій через штатний USB роз’єм. Також є моделі, де для управління застосовують кнопки на фронтальній панелі, або пульт дистанційного керування. Більшість функцій управління та програмування реєстраторів доступні також віддалено, через клієнтське програмне забезпечення.
Інтерфейси. В різних моделях використовують приблизно стандартний набір конекторів та протоколів для взаємодії реєстратора з периферією. Наприклад, для виведення відеосигналу на монітор або телевізор застосовують стандарти VGA та HDMI з відповідними роз’ємами. Для під’єднання до мережі штатним є класичний роз’єм RJ45. Для вхідних та вихідних аудіосигналів застосовують RCA з’єднання. Управління роботизованими камерами здійснюється через роз’єм RS485. 

На завершення слід зауважити, що вибір та програмування реєстратора системи відеоспостереження – це доволі складна технічна процедура, і бажано, щоб її виконував фахівець. Звертайтесь! Будемо раді допомогти.

© Copyright 2018 Відеоспостереження Київ - всі права захищені